Yhteystiedot

Haluatko olla yhteydessä meihin?

 

Vaihde
020 198 4640 

Tekniset Palvelut
020 198 4650 

Tekniset Palvelut

Tekniset Palvelut
Etelä-Suomi
Mirka Vesaniemi
mirka.vesaniemi@assemblin.fi 
Puh. 040 566 9929

Tekniset Palvelut
Pirkanmaa
Olli Mäkynen
olli.makynen@assemblin.fi 
Puh. 050 385 7219

Tekniset Palvelut
Etelä-Suomi sähköhuollot

Jouni Suomi
jouni.suomi@assemblin.fi 
Puh. 044 746 2012

Tekniset Palvelut
Latausratkaisut
Antti Rovamaa
antti.rovamaa@assemblin.fi 
Puh. 041 511 1005

Tekniset Palvelut
Etelä-Suomi LV-huollot
Jarmo Meriläinen
jarmo.merilainen@assemblin.fi 
Puh.  040 620 5119

Tekniset Palvelut
Etelä-Suomi IV-huollot
Jarmo Kiviranta
jarmo.kiviranta@assemblin.fi 
Puh. 044 410 3683

Talotekniikka

LVI-urakointi
Etelä-Suomi

Teemu Karpasuo
teemu.karpasuo@assemblin.fi
Puh. 044 410 3720

Sähköurakointi 
Etelä-Suomi
Jussi Kitusuo
jussi.kitusuo@assemblin.fi 
Puh. 040 843 7806

Talotekniikka 
Varsinais-Suomi
Ari Oksanen
ari.oksanen@assemblin.fi 
Puh. 044 230 2384

Aluejohtaja
Etelä-Suomi
Mika Toiviainen
mika.toiviainen@assemblin.fi 
Puh. 046 923 3872

Automaatio

Rakennusautomaatio
Varsinais-Suomi
Reima Nurmi
reima.nurmi@assemblin.fi 
Puh. 050 469 5586

Rakennusautomaatio
Varsinais-Suomi, huolto
Tommy Alanko
tommy.alanko@assemblin.fi 
Puh.  040 900 4078

Rakentamispalvelut

Rakentamispalvelut
Etelä-Suomi
Arto Kuhna
arto.kuhna@assemblin.fi 
Puh. 040 501 2686

Rakentamispalvelut
Etelä-Suomi
Mirka Vesaniemi
mirka.vesaniemi@assemblin.fi 
Puh. 040 566 9929

Tytäryhtiöt

KK-Kylmäpalvelu Oy
Toimitusjohtaja
Mikko Matikainen
mikko.matikainen@kk-kylmapalvelu.fi 
Puh. 040 702 5888

Suomen Teollisuuskylmä Oy
Toimitusjohtaja
Altti Seinelä
altti.seinela@teollisuuskylma.fi 
Puh. 050 313 5561

Eltex Sähkö & Automaatio Oy
Toimitusjohtaja
Ville Leikas
ville.leikas@eltex.fi
Puh. 045 311 9524

Hallinto

Assemblin Oy
Toimitusjohtaja
Jukka Jäppinen
jukka.jappinen@assemblin.fi 
Puh. 050 390 1436

Viestintä ja markkinointi
Fanni Lång
fanni.lang@assemblin.fi 
Puh. 040 641 6259

Assemblin Suomi
Liiketoiminta-aluejohtaja
Tero Kosunen
tero.kosunen@fidelix.com 
Puh. 050 444 1200

Assemblin-konserni
Toimitusjohtaja ja konsernijohtaja
Mats Johansson
mats.e.johansson@assemblin.se 

Konttorien yhteystiedot

Helsinki

Sentnerikuja 1
00440 Helsinki 
Kartta

Tampere

Muuraintie 5
33960 Pirkkala
Kartta

Turku

Uhrilähteenkatu 2 A
20250 Turku
Kartta

Pori

Tiedepuisto 4
28600 Pori
p. 02 4347 400

KK-Kylmäpalvelu

Rajamaankaari 25
02970 Espoo

Salon Kylmäpojat

Kailinniituntie 2
24800 Halikko / Salo

Suomen Teollisuuskylmä

Oikojankatu 13
33840 Tampere

Eltex Sähkö ja Automaatio Oy

Punttikuja 1
00730 Helsinki

Laskutustiedot Assemblinille

Hyvä yhteistyökumppanimme,

Varmistaaksemme tehokkaan ja asianmukaisen ostolaskujen käsittelyn, varmistattehan toimittajana, että laskunne täyttävät Assemblin Oy:n asettamat vaatimukset.

Verkkolaskutusosoitteemme:

Operaattori: Maventa
Operaattoritunnus: 003721291126
Verkkolaskutusosoite (OVT): 003720646183
Välittäjätunnus pankeille DABAFIHH

Laskut voi lähettää myös PDF-muodossa suoraan sähköpostilla osoitteeseen:
invoice-20646183@kollektor.fi seuraavilla vaatimuksilla:

1. Lasku tulee olla sähköpostissa erillisenä liitteenä PDF-muodossa
2. Yksi lasku per sähköposti (Yhdessä ja samassa liitteessä kaikki dokumentit liittyen laskuun; itse lasku, tunti-ilmoitukset, muut dokumentit.)

Mikäli verkkolaskun tai PDF-laskun lähettäminen ei ole mahdollista, käyttäkää paperilaskuissa seuraavaa osoitetta:

Assemblin Oy
2064618-3
PL 100
80020 Kollektor Scan

Yleiset vaatimukset laskuille

1. Projektille (työnumerolle) kohdistuvaan laskuun merkittävä työnumero (6-nroa) /alanumero (4-nroa) muodossa 123456/1234 laskun viitetieto kenttään.

2. Kustannuspaikalle kohdistuvaan laskuun on merkittävä kustannuspaikka 2-kirjainta 2-numeroa (esim. AB12)

3.  Tilaajamme nimi omassa laskukentässä (etunimi ja sukunimi)

4. Assemblin Oy:n maksuehto on vähintään 30 päivää netto, ellei toisin ole sovittu yhteisellä sopimuksella kanssanne.

5. Laskun tulee täyttää lain ja verottajan määräämät vaatimukset.

Yhdellä laskulla voi olla vain yhden tilauksen kuluja ja siinä on oltava mukana tarvittavat erittelyt tehdystä työstä tai materiaalista. Emme vastaanota koontilaskuja. Koontilaskut palautetaan lähettäjälle.

Laskua, josta puuttuu tilaajan viitetiedot, ei valitettavasti voida käsitellä. Puutteellisin tiedoin toimitetut laskut palautamme lähettäjälle. Huomioittehan, että vain oikeat tiedot sisältävät laskut päätyvät laskujen hyväksyntäprosessiin ja maksatukseen. Assemblin Oy ei maksa korkoja tai muita perintäkuluja, mikäli maksun viivästyminen johtuu laskun tietojen puutteista tai virheellisestä maksuehdosta.

Mikäli lasku sisältää käänteistä verovelvollisuutta noudattavia palveluita tai tuotteita, tulee laskulle merkitä: “Käänteinen verovelvollisuus ALV 8 c §”.

Lisätietoja: ostolaskut@assemblin.fi 

 

Ota yhteyttä

Soita
020 198 4640

Sähköpostitse
asiakaspalvelu@assemblin.fi

Tarjouspyyntö Yhteystiedot