Yhteystiedot

Suomen pääkonttori

Assemblin_sentnerikuja.jpg

Assemblin Oy
Sentnerikuja 1
00440 Helsinki
Vaihde +358 20 198 4640 

Kartalla

Voit lähettää meille sähköpostia: etunimi.sukunimi@assemblin.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

Pyydä tarjous

Lataa esite palveluistamme

Konttoreiden yhteystiedot

Helsinki

Sentnerikuja 1
00440 Helsinki
Kartta

OULU

Kallisenkaarre 1
90400 Oulu
Kartta


Turku

Ratapihankatu 53
20100 Turku
Kartta

Hyvinkää

Hakakalliontie 7 
05460 Hyvinkää 
Kartta

Rovaniemi

Teollisuustie 21
96300 Rovaniemi
Kartta


Vantaa

Mestarintie 4
01730 Vantaa
Kartta

Jyväskylä

Kirrinkuja 1
40270 Jyväskylä
Kartta

tornio

Metallimiehenkatu 1 
95450 Tornio
Kartta

Automaatio

kari_kumpulainen.jpg

Liiketoimintajohtaja
Kari Kumpulainen
kari.kumpulainen@assemblin.fi 
Puh. 040 550 1424
Kallinen_Vesa (2).jpg

Rakennusautomaatio Hyvinkää
Vesa Kallinen
vesa.kallinen@assemblin.fi 
Puh. 0400 482 502
ota_yhteytta.jpg

Rakennusautomaatio-huolto
Juha Kananen
juha.kananen@assemblin.fi
Puh. 050 354 2119 
timo_meri_assemblin

Rakennusautomaatio Turku
Timo Meri
timo.meri@assemblin.fi 
Puh. 040 128 7072

Energiatehokkuus

Isto Hietanen-2116.jpg

Liiketoimintajohtaja
Isto Hietanen
isto.hietanen@assemblin.fi
Puh. 050 469 5495

Pekka Semi-2892.jpg

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut
Pekka Semi
pekka.semi@assemblin.fi 
Puh. 050 390 0876
Pekka Ervasti-1996.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Pekka Ervasti
pekka.ervasti@assemblin.fi 
Puh. 050 469 7575
Matti Yliknuussi-2021.jpg

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut Turku
Timo Meri
timo.meri@assemblin.fi 
Puh. 040 128 7072
Janne Aittola-2419.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Janne Aittola
janne.aittola@assemblin.fi 
Puh. 050 385 3347

_yhteystiedot_tyhja.png

HYMY-teollisuuden ilmanvaihto
Hannu Salminen
hannu.salminen@assemblin.fi 
Puh. 0400 531 683

Linjasaneeraus

Arto Kuhna-2165.jpg

Aluejohtaja Etelä-Suomi
Arto Kuhna
arto.kuhna@assemblin.fi 
Puh. 040 501 2686
Ari Pellinen-2435.jpg

Aluejohtaja Järvi-Suomi
Ari Pellinen
ari.pellinen@assemblin.fi 
Puh. 050 563 7120

Talotekniikka

Antti Pessa-2206.jpg

Sähköurakointi Etelä-Suomi
Antti Pessa
antti.pessa@assemblin.fi 
Puh. 041 510 6549
Ari Oksanen-2493.jpg

Talotekniikka Turku
Ari Oksanen
ari.oksanen@assemblin.fi 
Puh. 044 230 2384
Jukka Jäppinen-1992.jpg

LVI-urakointi
Jukka Jäppinen
jukka.jappinen@assemblin.fi 
Puh. 050 390 1436
Antti Rovamaa-2333.jpg

Myynti
Antti Rovamaa
antti.rovamaa@assemblin.fi 
Puh. 041 511 1005

Tekniset Palvelut

Samppa Yliniemelä-2126.jpg

Liiketoimintajohtaja Etelä-Suomi
Samppa Yliniemelä
samppa.yliniemela@assemblin.fi 
Puh. 040 184 5616 
jesse_suanto.jpg

Aluepäällikkö Oulu
Jesse Suanto
jesse.suanto@assemblin.fi 
Puh. 040 485 3331
Mirka Vesaniemi-2158.jpg

Myynti
Mirka Vesaniemi
mirka.vesaniemi@assemblin.fi 
Puh. 040 566 9929
taneli_rautiainen_mv.jpg

Aluepäällikkö Tornio
Taneli Rautiainen
taneli.rautiainen@assemblin.fi 
Puh. 040 631 7565
Juha Kaarretkoski-2442.jpg

Aluepäällikkö Rovaniemi
Juha Kaarretkoski
juha.kaarretkoski@assemblin.fi 
Puh. 040 834 4684

Silotek® -talotekniikkaelementti

Aku Harnio-2846.jpg

Myynti
Aku Harnio
aku.harnio@assemblin.fi 
Puh. 040 833 5282
_yhteystiedot_tyhja.png

Tuotanto
Timo Hellman
timo.hellman@assemblin.fi 
Puh. 040 173 6545

Hallinto

_yhteystiedot_tyhja.png

Talousjohtaja, vt. toimitusjohtaja
Magnus Eriksson
magnus.eriksson@assemblin.fi 
Puh. 050 568 9900
Fanni Lång-1947.jpg

Viestintä
Fanni Lång
fanni.lang@assemblin.fi 
Puh. 040 641 6259
Mats_wappling_1.jpg

Hallituksen puheenjohtaja
Mats Wäppling
Puh. +46 70 645 0321
ota_yhteytta.jpg

Tietohallinto
Juho Yliriesto
juho.yliriesto@assemblin.fi 
Puh. 044 533 4180

Laskutustiedot Assemblinille

Lähettäessäsi meille laskuja, lisää viitteeksi työnumero alanumeroineen ja tilaajan nimi. Laskut, joista puuttuvat viitetiedot, palautetaan takaisin lähettäjälle.

Lisätietoja tarvittaessa: talous@assemblin.fi

Verkkolaskutus (laskutuksen nopeuttamiseksi suosi tätä tapaa)

Operaattori: 003721291126 (Maventa Oy)
Osoite: 003720646183 (Assemblin Oy)
Mikäli käytätte verkkolaskuoperaattorina pankkia, käyttäkää operaattorina DABAFIHH (Danske Bank Oyj)

Paperilaskujen lähetys postitse

Assemblin Oy
20646183
PL 100
80020 Kollektor Scan

Y-tunnus
2064618-3

Lisätietoa:

  1. Sarjanumeron 20646183 tulee olla myös laskun osoitekentässä, ei pelkästään kirjekuoressa
  2. Samaan kirjekuoreen voi laittaa useampia laskuja
  3. Monisivuista laskua ei saa jakaa useampaan kirjekuoreen
  4. Tulosta laskut mustavalkoisena isolla kontrastilla laskun digitaalisen luvun onnistumisen maksimoimiseksi
  5. Laskun sivut eivät saa olla nidottuna yhteen
  6. Laskun loppusumma on oltava näkyvissä

Voitte myös lähettää PDF-formaatissa
olevia laskuja sähköpostilla.

Avaa ohje

Paperilaskujen lähetys sähköpostitse

Sähköpostiosoite: invoice-20646183@kollektor.fi

1. Skannaa yhden laskun kaikki sivut yhdeksi PDF-tiedostoksi

1.1. Skannattujen sivujen tulee olla kokoluokkaa A4 210 x 297 mm

1.2. PDF-tiedostoformaatti minimissään version 1.3 mukainen

1.3. PDF-tiedosto ei saa olla lukittu eikä salasanalla suojattu

2. Lisää skannattu lasku (PDF-tiedosto) sähköpostin liitetiedostoksi käyttäen tavallisia kirjoitusmerkkejä (a-z, A-Z, 0-9), ei saa käyttää erikoismerkkejä

2.1. Samassa sähköpostissa voi lähettää useamman laskun, skannaamalla jokainen lasku omaksi PDF-tiedostoksi

2.2. Yksi sähköposti voi olla maksimissaan 10 Mb kokoinen

2.3. Runkokenttään ei tarvitse kirjoittaa mitään