Yhteystiedot

Suomen pääkonttori

Hankasuontie9_3_2017.jpg

Assemblin Oy

Hankasuontie 9
00390 Helsinki
Vaihde: +358 198 4640

Kartalla

Voit lähettää meille sähköpostia: etunimi.sukunimi@assemblin.fi

Jätä yhteydenottopyyntö

Pyydä tarjous

Lataa esite palveluistamme

Konttoreiden yhteystiedot

Helsinki

Hankasuontie 9
00390 Helsinki
Kartta

OULU

Kallisenkaarre 1
90400 Oulu
Kartta


Turku

Ratapihankatu 53
20100 Turku
Kartta

Hyvinkää

Hakakalliontie 7 
05460 Hyvinkää 
Kartta

Rovaniemi

Teollisuustie 21
96300 Rovaniemi
Kartta


Vantaa

Mestarintie 4
01730 Vantaa
Kartta

Jyväskylä

Kirrinkuja 1
40270 Jyväskylä
Kartta

tornio

Metallimiehenkatu 1 
95450 Tornio
Kartta

Automaatio

kari_kumpulainen.jpg

Liiketoimintajohtaja
Kari Kumpulainen
kari.kumpulainen@assemblin.fi 
Puh. 040 550 1424
Kallinen_Vesa (2).jpg

Rakennusautomaatio Hyvinkää
Vesa Kallinen
vesa.kallinen@assemblin.fi 
Puh. 0400 482 502
ota_yhteytta.jpg

Rakennusautomaatio-huolto
Juha Kananen
juha.kananen@assemblin.fi
Puh. 050 354 2119 
timo_meri_assemblin

Rakennusautomaatio Turku
Timo Meri
timo.meri@assemblin.fi 
Puh. 040 128 7072

Energiatehokkuus

Isto Hietanen-2116.jpg

Liiketoimintajohtaja
Isto Hietanen
isto.hietanen@assemblin.fi
Puh. 050 469 5495
Pekka Semi-2892.jpg

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut
Pekka Semi
pekka.semi@assemblin.fi 
Puh. 050 390 0876
timo_meri_assemblin

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut Turku
Timo Meri
timo.meri@assemblin.fi 
Puh. 040 128 7072
Pekka Ervasti-1996.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Pekka Ervasti
pekka.ervasti@assemblin.fi 
Puh. 050 469 7575
Matti Yliknuussi-2021.jpg

Teollisuuden energiatehokkuus-,
kehitys- ja elinkaaripalvelut
Matti Yliknuussi
matti.yliknuussi@assemblin.fi 
Puh. 050 469 7774
Janne Aittola-2419.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Janne Aittola
janne.aittola@assemblin.fi 
Puh. 050 385 3347

_yhteystiedot_tyhja.png

HYMY-teollisuuden ilmanvaihto
Hannu Salminen
hannu.salminen@assemblin.fi 
Puh. 0400 531 683

Linjasaneeraus

Arto Kuhna-2165.jpg

Aluejohtaja Etelä-Suomi
Arto Kuhna
arto.kuhna@assemblin.fi 
Puh. 040 501 2686
Ari Pellinen-2435.jpg

Aluejohtaja Järvi-Suomi
Ari Pellinen
ari.pellinen@assemblin.fi 
Puh. 050 563 7120

Talotekniikka

Antti Pessa-2206.jpg

Sähköurakointi Etelä-Suomi
Antti Pessa
antti.pessa@assemblin.fi 
Puh. 041 510 6549
Ari Oksanen-2493.jpg

Talotekniikka Turku
Ari Oksanen
ari.oksanen@assemblin.fi 
Puh. 044 230 2384
Jukka Jäppinen-1992.jpg

LVI-urakointi
Jukka Jäppinen
jukka.jappinen@assemblin.fi 
Puh. 050 390 1436
Antti Rovamaa-2333.jpg

Myynti
Antti Rovamaa
antti.rovamaa@assemblin.fi 
Puh. 041 511 1005

Tekniset Palvelut

Samppa Yliniemelä-2126.jpg

Liiketoimintajohtaja Etelä-Suomi
Samppa Yliniemelä
samppa.yliniemela@assemblin.fi 
Puh. 040 184 5616 
jesse_suanto.jpg

Aluepäällikkö Oulu
Jesse Suanto
jesse.suanto@assemblin.fi 
Puh. 040 485 3331
Mirka Vesaniemi-2158.jpg

Myynti
Mirka Vesaniemi
mirka.vesaniemi@assemblin.fi 
Puh. 040 566 9929
taneli_rautiainen_mv.jpg

Aluepäällikkö Tornio
Taneli Rautiainen
taneli.rautiainen@assemblin.fi 
Puh. 040 631 7565
Juha Kaarretkoski-2442.jpg

Aluepäällikkö Rovaniemi
Juha Kaarretkoski
juha.kaarretkoski@assemblin.fi 
Puh. 040 834 4684

Silotek® -talotekniikkaelementti

Aku Harnio-2846.jpg

Myynti
Aku Harnio
aku.harnio@assemblin.fi 
Puh. 040 833 5282
_yhteystiedot_tyhja.png

Tuotanto
Timo Hellman
timo.hellman@assemblin.fi 
Puh. 040 173 6545

Hallinto

_yhteystiedot_tyhja.png

Talousjohtaja, vt. toimitusjohtaja
Magnus Eriksson
magnus.eriksson@assemblin.fi 
Puh. 050 568 9900
Fanni Lång-1947.jpg

Viestintä
Fanni Lång
fanni.lang@assemblin.fi 
Puh. 040 641 6259
Mats_wappling_1.jpg

Hallituksen puheenjohtaja
Mats Wäppling
Puh. +46 70 645 0321
juho_yliriesto_mv_1.jpg

Tietohallinto
Juho Yliriesto
juho.yliriesto@assemblin.fi 
Puh. 044 533 4180 
Jarno Anttalainen-2452.jpg

Henkilöstöjohtaja
Jarno Anttalainen
jarno.anttalainen@assemblin.fi 
Puh. 040 661 4379 

Laskutustiedot Assemblinille


Assemblin Oy

20646183
PL 100
80020 Kollektor Scan

Verkkolaskut

Verkkolaskuoperaattori Maventa Oy (operaattoritunnus 003721291126)

Verkkolaskuosoite
003720646183

Y-tunnus
2064618-3

Voitte myös lähettää PDF-formaatissa
olevia laskuja sähköpostilla.

Avaa ohje

1. Laskut lähetetään sähköpostin liitetiedostoina

2. Yksi lasku per tiedosto joka sisältää yhden laskun kaikki sivut

3. Monta laskua voidaan lähettää yhdessä sähköpostiviestissä. Kaikilla tiedostoilla tulee olla oma nimi

4. Yksi sähköposti voi maksimissaan olla 10Mb

5. PDF-tiedostojen tulee olla aitoja PDF-dokumentteja versio 1.3 tai uudempi

6. PDF-tiedostot eivät saa olla lukittuja tai salasanalla suojattuja

7. Dokumentin ulkomitta voi olla maksimissaan 210 x 279 mm

8. Liitteen nimi ei saa sisältää kuin tavallisia kirjoitusmerkkejä, a-z, A-Z, 0-9.

PDF-muotoiset laskut voi lähettää osoitteella: invoice-20646183@kollektor.fi

Huomioithan, että sähköpostiosoitteeseen kirjoitettava sarjanro on yrityksen y-tunnus ilman väliviivaa esim. Assemblin Oy: invoice-20646183@kollektor.fi

Lisätietoja tarvittaessa: teknisetpalvelut.laskutus@assemblin.fi