Konsultointipalvelut

Uusikaan rakennus ei välttämättä toimi niin kuin sen pitäisi. Vanhassa rakennuksessa on saattanut olla ollut jo vuosia ongelmia, jotka olisi kuitenkin korjattavissa oikeilla toimenpiteillä. Rakennusten talotekniikan kehittyessä ja automaatiojärjestelmien roolin kasvaessa rakennusten LVISA-järjestelmien ja kokonaisuuden hallinta on korostunut. 

Asiantuntemus ratkaisee

 

Ongelmien ratkaiseminen vaatii entistä enemmän asiantuntemusta ja paneutumista ongelmaan. Liian usein tyydytään pelkästään vaurioiden toistuvaan korjaamiseen, kun itse ongelman syy jää selvittämättä. Assemblinin Energiatehokkuus- ja elinkaaripalvelut tarjoavat asiantuntemusta ja ratkaisuja kiinteistöjen ongelmiin. 

 

Me hoidamme tarpeen mukaan muun muassa:

  • Suuryritysten energiakatselmoinnit
  • Olosuhdekartoitukset
  • Ongelmien selvitykset ja ratkaisut
  • Ratkaisujen kilpailuttamisen ja toteuttamisen
  • Kiinteistönhoitajien opastuksen
  • Erilaiset erillismittaukset ja -selvitykset
  • Lämmitystapavertailut sekä
  • Tariffi- ja tilaustehotarkastelut
Lataa Elinkaaripalvelut-esite

Ota yhteyttä

 

ota_yhteytta.jpg

Liiketoimintajohtaja
Energiapalvelut
Isto Hietanen
isto.hietanen@assemblin.fi
Puh. 050 469 5495
ota_yhteytta.jpg

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut
Pekka Semi
pekka.semi@assemblin.fi 
Puh. 050 390 0876
ota_yhteytta.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Pekka Ervasti
pekka.ervasti@assemblin.fi 
Puh. 050 469 7575
ota_yhteytta.jpg

Teollisuuden energiatehokkuus-,
kehitys- ja elinkaaripalvelut
Matti Yliknuussi
matti.yliknuussi@assemblin.fi 
Puh. 050 469 7774
ota_yhteytta.jpg

Kiinteistökehitys, energiatehokkuus
ja elinkaaripalvelut
Janne Aittola
janne.aittola@assemblin.fi 
Puh. 050 385 3347
ota_yhteytta.jpg

Energiatehokkuus ja elinkaaripalvelut Turku
Timo Meri
timo.meri@assemblin.fi 
Puh. 040 128 7072

Kiinnostuitko?

Pyydä tarjous